چگونه چروک های صورت صاف می شوند؟چروک های صورت
چروک های صورت

چروک های صورت

چروک های صورت
نقطه مشترک همه روش های جوانسازی این میباشد که رد سال ها را از روی پوست پاک میکند و چهره را جوان تر نشان می دهد؛ جوانی ای که خیلی ها در حسرت رسیدن به آن حاضرندهرکاری کنند , اما پیشنهاد می کنیم قبل از هر پول خرج کردنی اول از همه روش ها را مرور کرده تا بتوانید بهترین را برگزیده کنید.

چگونه چروک های صورت صاف می شوند؟

چروک های صورت
تا به حال احتمالا از جوانسازی زیاد شنیده اید اما آیا واقعا می دانید چه معنایی می دهد؟ جوانسازی صورت به مجموعه کوشش هایی گفته میگردد که برای جوان تر نشان دادن صورت انجام می گیرد که شامل استفاده از درمان های داروییِ موضعی مثل پماد ها وکرم ها , تراشیدن لایه سطحی پوست , انجام لیزر , تزریق بوتاکس و ژل , مزوتراپی و سرانجام جراحی ای میباشد که هر کدام با توجه به وضعیت بیمار یا تشخیص دکتر توصیه میگردد نقطه مشترک همه این روش ها این میباشد که رد سال ها را از روی پوست پاک میکند و چهره را جوان تر نشان می دهد؛ جوانی ای که خیلی ها در حسرت رسیدن به آن حاضرندهرکاری کنند , اما پیشنهاد می کنیم قبل از هر پول خرج کردنی اول از همه روش ها را مرور کرده تا بتوانید بهترین را برگزیده کنید.

رفع چروک های صورت

چروک های صورت
● برای از بین بردن لکه ها ایده آل است

چروک های صورت
لیزر: انواع مختلفی از لیزرها برای پوست به کار می رود. برخی از لیزرها برای تقویت کلاژن های زیر پوست و برخی برای از بین بردن رگ های خونی سطحی و بعضی هم برای هم سطح کردن نقاط فرو رفته و برجسته به کار گرفته میگردد از لیزر می توان در برداشتن موهای زائد که با بالارفتن سن افزایش می یابد و نیز برای کمرنگ یا پر رنگ کردن لک های پوستی استفاده کرد.

چروک های صورت
● خط اخم و خنده را از بین ببرید

چروک های صورت
تزریق ژل و بوتاکس: ژل ها برای پرکردن برخی فرورفتگی ها و شیارها مثلا ناحیه پیشانی , گونه یا خط خنده یا به منظور حجم دادن به نقاطی مثل لب ها استفاده می شوند. ژل ها انواع مختلفی دارند که پایداری و دوام آنها متفاوت است. معروف ترین و شایع ترین آنها کلاژن و اسیدهیالورونیک میباشد که حدود یک سال باقی می ماند , همچنین می توان از چربی خود بیمار هم استفاده کرد. بوتاکس ماده ای میباشد که باعث از کارافتادگی ماهیچه های زیرپوست میگردد انقباض این ماهیچه ها به همراه شل شدن و کش آمدن پوست باعث ایجاد چین و چروک میگردد که این ماده با شل کردن ماهیچه ها آنها را از بین میبرد

چروک های صورت
از بوتاکس می توان برای برطرف کردن چین های پیشا نی و خط اخم و نیز چین های ظریف اطراف چشم استفاده کرد. چنانچه با دقت و به اندازه لازم تزریق شود , عوارضی نداشته و اثر آن بین ۳ تا ۶ ماه باقی می ماند.برخی لیزرها برای تقویت کلاژن های زیر پوست و برخی برای از بین بردن رگ های خونی سطحی و بعضی هم برای هم سطح کردن نقاط فرو رفته و برجسته به کار گرفته میگردد مثلا از لیزر می توان در برداشتن موهای زائد که با بالارفتن سن افزایش می یابد استفاده کرد

● برای از بین بردن چروک های خیلی عمیق

چروک های صورت
کشیدن پوست یا لیفتینگ : اگر چروک های روی پوست خیلی عمیق باشند , می توان از روش های لیفتینگ استفاده کرد. در قسمت های مختلف صورت به روش های متنوعی عمل لیفتینگ انجام میگردد در ناحیه پیشانی از روش های کلاسیک مانند برداشتن پوست اضافی یا از روش های جدیدتر اندوسکوپیک استفاده میگردد که در هر دوی این روش ها پوست پیشانی به بالا کشیده میگردد که علاوه بر برطرف کردن چین و چروک باعث از بین رفتن خط اخم و بالارفتن ابرو میگردد در قسمت های میانی صورت نیز می توان از روش اندوسکوپیک استفاده کرد. ولی معمولا برای کشیدن پوست قسمت های پایین صورت و گردن از روش های کلاسیک , یعنی دادن برش در اطراف گوش , آزادسازی پوست و برداشتن پوست های اضافی استفاده میگردد اثرات این جراحی ها می تواند برای سال های طولانی تری باقی بماند(بیش از ۵ سال)

چروک های صورت
● چروک های سطحی را از بین میبرد

چروک های صورت
سابیدن پوست: در حقیقت یک نوع جراحی سطحی پوست میباشد که در آن لایه های خارجی و بیرونی پوست تراشیده میگردد با تراشیدن این لایه ها که عمدتا ازسلول های مرده تشکیل شده اند , فرو رفتگی ها و برجستگی های پوست از بین رفته و پوست صاف تر و شفاف تر به نظر میرسد. این کار می تواند توسط وسایل مکانیکی مانند دریل های مخصوص یا لیزر انجام گیرد. این عمل با بی حسی موضعی انجام یافته و بعد از آن پوست قرمز و ملتهب به نظر میرسد و چند ماه طول می کشد تا به حالت طبیعی برگردد.

چروک های صورت
● به پوست دوباره استحکام دهید

چروک های صورت
مزوتراپی: یک درمان غیرجراحی برای زیباسازی پوست میباشد که دراین روش تزریق های متعددی از داروهای شیمیایی و هومیوپاتیک , ویتامین ها و موادگیاهی در چربی زیرپوستی انجام میگردد با این تزریق ها موادغذایی و اکسیژن به بافت های زیر جلدی رسیده و باعث رشد و استحکام بافت های کلاژن و الاستین میگردد

چروک های صورت
● دوباره گونه ها جوان می شوند

پروتزها وایمپلنت ها: کم حجم شدن و تحلیل استخوان های صورت از دیگر عوارض و علائم پیری میباشد که باعث گودرفتگی آن میگردد این حالت در نقاطی مانند گونه و فک پایین بارزتر است. پروتزها و ایمپلنت ها می تواند این گودرفتگی ها را پر کرده و به فرد چهره ای جوان تر بدهد.

● تمام دلایلی که پوست شما را پیر میکند :

۱. قرارگرفتن در معرض نور خورشید: نورخورشید مهم ترین عامل تغییرات پوستی است. در سنین جوانی موادی در پوست وجود دارد که به صدمات ناشی از نور خورشید مقاومت نشان میدهند , ولی به مرور زمان این مقاومت از بین رفته و عوارض نورخورشید بر پوست ظاهر میگردد

۲. آلودگی شیمیایی و بیولوژیکی:

آلودگی های زیست محیطی در هوا , خاک , آب و وسایل دیگر نقش مهمی در پیر شدن صورت دارد.

۳. تغییرات هورمونی و کاهش تولید کلاژن (ماده ای که نقش اساسی در طراوت و استحکام پوست دارد).

۴. نازک شدن پوست به دلیل افزایش رادیکال های آزاد اکسیژن

۵. تغییرات استخوانی صورت

۶. عدم توجه به مراقبت از پوست از قبیل استعمال دخانیات و مصرف برخی مواد غذایی مضر

۷. مسائل ژنتیک

● بهترین راه برای جوان کردن چشم ها

جراحــی پلـــک (بلفاروپلاستی): ازنقاط دیگری که با افزایش سن تغییر می کنند , پلک ها هستند.افزایش پوست و چربی , جابه جایی چربی ها و پف آلودشدن پلک ها چهره ای ناراحت , عصبی یا افسرده به فرد می دهد. با جراحی پلک می توان پوست ها و چربی های اضافه را از بین برد یا جابه جا کرد و به این وسیله می توان چهره ای شاداب تر و جوان تر به فرد بخشید.